Ciné Premières 2012: Het programma
Aanstaande woensdag 31 oktober begint in Groningen de 16e editie van het Frans filmfestival Ciné Premières. Dit jaarlijks terugkerende festival belicht hoogtepunten en minder bekende films die het afgelopen jaar in de Franse filmwereld hun première beleefden. Het festival wordt georganiseerd door ForumImages en het Institut Français Groningen en vindt plaats van 31 oktober tot en met 14 november in Amsterdam, Groningen en Den Haag. Ook is er een kleine selectie uit het programma die onder de noemer ‘Ciné Premières en route’ in enkele andere plaatsen wordt vertoond. Hieronder vind je het programma per stad.
Ook biedt Fransefilms.nl je de mogelijkheid het programmaboekje alvast te downloaden, zodat je je optimaal kunt voorbereiden op het filmfestival!
GRONINGEN – FORUMIMAGES
wo 31 okt
18.00 Cinema diner: Haute cuisine
20.30 Camille redouble (besloten)
21.00 Camille redouble
aansl. dj René de Haan
do 1 nov
17.00 Côté Court 1 (animatie)
17.00 Sister (L’Enfant d’en haut)
19.30 Une vie meilleure
22.00 Dernière séance
vr 2 nov
17.00 Côté Court 2
19.30 Un bonheur n’arrive jamais seul
21.45 L’Apollonide
(Souvenirs de la maison close) – met inleiding
za 3 nov
15.00 Côté Court 3 (competitie)
17.00 Côté Court 4 (competitie)
17.00 Trois mondes
19.30 Amour
20.30 prijsuitreiking Côté Court competitie
23.00 Viva Riva!
zo 4 nov
12.00 Côté Court: presentatie Hisko Hulsing
13.00 Ernest et Célestine
14.30 La jetée & Sans soleil
16.00 muziek: Amarins Woltring
17.00 Côté Court: best of
19.00 Ici-bas
ma 5 nov
17.00 Nana
19.30 L’Oiseau
di 6 nov
17.00 Americano
19.30 Les chants de Mandrin
wo 7 nov
17.00 Comme un homme (met inleiding)
19.30 L’Exercice de l’État
19.30 Mercredi Francophone
20.30 El gusto
do 8 nov
17.00 Un monde sans femmes
19.30 Adieu Berthe
21.00 Film + livemuziek: L’Invitation au voyage & La coquille et le clergyman
vr 9 nov
17.00 wijnproeverij
17.00 Aux yeux de tous
19.30 Le magasin des suicides
22.00 Viva Riva!
za 10 nov
14.45 Tous au Larzac
17.00 Donoma
19.30 Présumé coupable
22.00 Dernière séance
zo 11 nov
13.00 La clé des champs
14.45 Camille redouble
16.00 muziek: SHJAZZ
17.00 Parlez-moi de vous
19.00 Hiroshima mon amour
ma 12 nov
17.00 L’Âge atomique
19.30 Vous n’avez encore rien vu
di 13 nov
17.00 Mobile home
19.30 Thérèse Desqueyroux
20.00 filmquiz
wo 14 nov
17.00 vertoning publieksfavorieten
(kortfilm + debuutfilms)
19.30 slotfilm – verrassingsfilm
DEN HAAG- FILMHUIS DEN HAAG
do 8 nov
19.00 Camille redouble
vr 9 nov
16.00 Donoma
19.00 Thérèse Desqueyroux
za 10 nov
16.00 Nana 25
19.00 Un bonheur n’arrive jamais seul
zo 11 nov
13.30 Un monde sans femmes
16.00 La jetée & Sans soleil 3
19.00 Parlez-moi de vous
ma 12 nov
16.00 Les chants de Mandrin
19.00 Une vie meilleure
di 13 nov
16.00 L’Oiseau
19.00 Amour
wo 14 nov
16.00 Ici-bas
19.30 Film + livemuziek: L’Invitation
au voyage & La coquille et le clergyman
AMSTERDAM – EYE
do 1 nov
16.30 Sister (L’Enfant d’en haut)
19.00 L’Exercice de l’État
21.30 Amour
vr 2 nov
16.30 Les chants de Mandrin
19.00 Une vie meilleure
22.15 Dernière séance
za 3 nov
11.00 Un monde sans femmes
13.30 Nana
22.15 Présumé coupable
zo 4 nov
13.00 Ernest et Célestine
16.30 El gusto
19.00 Mobile home
ma 5 nov
16.30 Hiroshima mon amour
19.00 Vous n’avez encore rien vu
21.30 L’Âge atomique
di 6 nov
16.30 Le magasin des suicides
19.00 L’Oiseau
21.30 Côté Court (shorts)
wo 7 nov
16.30 Tous au Larzac
19.00 Sister (L’Enfant d’en haut)
21.30 Présumé coupable
AMSTERDAM – DE UITKIJK
do 8 nov
19.00 Nana
21.00 L’Apollonide
(Souvenirs de la maison close) – met inleiding
vr 9 nov
19.00 Camille redouble
21.15 Aux yeux de tous
23.00 Café Cineville
za 10 nov
15.00 La clé des champs
19.00 Parlez-moi de vous
21.00 Donoma
zo 11 nov
15.00 Un monde sans femmes
19.00 Adieu Berthe
21.00 Trois mondes
ma 12 nov
19.00 Americano
21.00 Un bonheur n’arrive jamais seul
di 13 nov
17.00 Viva Riva!
wo 14 nov
19.00 Ici-bas
21.00 Thérèse Desqueyroux
‘S-HERTOGENBOSCH VERKADEFABRIEK
zo 4 nov
12.00 Amour
zo 11 nov
12.00 Nana
zo 18 nov
12.00 Une vie meilleure
zo 25 nov
12.00 Camille redouble
HAARLEM- FILMSCHUUR
za 10 nov
14.00 Camille redouble
zo 11 nov
14.00 Nana
zo 11 nov
16.00 Amour
VEENDAM- FILMHUIS VANBERESTEYN
ma 12 nov
20.00 Amour
DELFZIJL – FILMLIGA EEMSMOND
di 13 nov
20.00 Amour
WINSCHOTEN – FILMLIGA WINSCHOTEN
ma 5 nov
20.00 Haute cuisine
LEEK – FILMHUIS NIENOORD
do 8 nov
20.00 La clé des champs
vr 9 nov
20.00 La clé des champs
za 10 nov
20.00 La clé des champs
SCHOUWERZIJL – SIENEMARNE
za 17
21.00 La clé des champs